Odborné vzdelávanie "MAJSTER ÚDRŽBY"

Už pätnásť kurzov úspešne zrealizovaných od roku 2010!

Kurz „Majster údržby“ zabezpečuje Koordinačné centrum odborného vzdelávania (KCOV) Strojníckej fakulty v Bratislave v spolupráci so Slovenskou spoločnosťou údržby (SSU). Školenie sa uskutočňuje v špičkových laboratóriách, ktoré boli vybudované pre školenia zamestnancov PSA Slovakia s.r.o v Trnave, na reálnych strojoch a výrobných linkách, kde je simulovaná reálna výroba. Kurz je harmonizovaný s požiadavkami Európskej federácie národných spoločností údržby (EFNMS).
Cieľovú skupinu predstavujú majstri a technici - špecialisti údržby
Cieľom výučby a tréningu je zoznámiť účastníkov kurzu so základnými požiadavkami kladenými na prácu majstra údržby. Naučia sa ovládať moderné metódy diagnostiky porúch a možnosti ich odstránenia, budú schopní identifikovať poruchu, analyzovať príčinu a podieľať sa na odstraňovaní poruchy, koordinovať početné činnosti údržbárskeho procesu, ovládať počítačové programy, moderné metódy v organizácii a riadení údržby a získajú prehľad v moderných technológiách.
Dôraz školenia sa kladie hlavne na rozvoj a osvojenie si praktických zručností. Dĺžka vzdelávania je 6 pracovných dní po 8 vyučovacích hodín v skupine max 6 osôb. (možné delenie na dva bloky po troch dňoch).
Odborné vzdelávanie je zabezpečené kvalifikovanými a certifikovanými lektormi - Doc. Ing. Jozef Antala, Csc., Ing. Andrej Červeňan, PhD., doc. Ing. Róbert Olšiak, PhD., doc.Ing. Juraj Grenčík, PhD. a doc. Ing. Vladimír Stuchlý, PhD. Absolventi školenia získajú osvedčenie o absolvovaní kurzu: „Majster údržby“.

Termín najbližšieho kurzu:
XVI: jeseň 2017 (3+3 dni); bude spresnené


Ďalšie termíny je možné dohodnúť a prihlasovať účastníkov priebežne.

Miesto konania: KCOV Bratislava, Mýtna 36
Cena kurzu: 570,- Eur; pre členov SSU: 510,- Eur

Kontakt a prihláška na kurz:

KCOV: Ing. Katarína Grandová
KCOV SjF-STU Bratislava
Námestie slobody 17
812 31 Bratislava 1
Tel.: +421 918 563 079
e-mail: katarina.grandova@stuba.sk
SSU: Ing Vendelín Íro
SSU
Koceľova 15
815 94 Bratislava
Tel.: +421 905 234 433
e-mail: iro@ssu.sk

Prihlásiť sa možno prostredníctvom tlačiva Prihláška.
Podrobnejšie informácie sú uvedené v Rozvrhu výuky jeseň 2017.


Úspešní absolventi kurzu "Majster údržby"

Majster údržby I, marec 2010
1. František Svetlík
2. Miroslav Slamka
3. Peter Valkovič
4. Juraj Šabík
5. Martin Beňo
6. Miloš Mareč
Johns Manville Slovakia a.s, Trnava
Johns Manville Slovakia a.s, Trnava
Atómové elektrárne Mochovce
Atómové elektrárne Mochovce
Stroje + mechanizmy, a.s Dunajská Streda
Stroje + mechanizmy, a.s Dunajská Streda

Majster údržby II, jún 2010

1. Matej Hájek
2. Igor Kalamen
3. Štefan Lehtulay
4. Vladimír Sloboda
5. Peter Prítrský
6. Jaroslav Vyskoč
Sféra a.s, Bratislava
Sféra a.s, Bratislava
Stroje a Mechanizmy a.s
Enel a.s, Bratislava
Enel a.s, Bratislava
Enel a.s, Bratislava

Majster údržby III, september 2010

1. Stanislav Rudý
2. Július Sabadko
3. Stanislav Ujlaki
4. Juraj Konštek
U.S. Steel Košice, s.r.o.
U.S. Steel Košice, s.r.o.
U.S. Steel Košice, s.r.o.
Slovnaft a.s, Bratislava

Majster údržby IV, november 2010

1. Peter Lipták
2. Daniel Lukačovič
3. Ľuboš Lupták
4. Drahomír Soják
SE, a.s. závod EBO
PPA ENERGO s.r.o Bratislava
Evonik Fermas s.r.o, Slovenská Lupča
Evonik Fermas s.r.o, Slovenská Lupča

Majster údržby V, marec 2011

1. František Šatek
2. Peter Stachý
3. František Kalok
4. Gabriel Belák
5. Peter Sabol
6. Albert Kiss
7. Alexander Gelányi
8. Pavol Cintula
U.S. Steel Košice, s.r.o.
U.S. Steel Košice, s.r.o.
U.S. Steel Košice, s.r.o.
U.S. Steel Košice, s.r.o.
U.S. Steel Košice, s.r.o.
U.S. Steel Košice, s.r.o.
Slovnaft a.s., Bratislava
PPA power DS, s.r.o

Majster údržby VI, máj 2011

1. Marek Gallé
2. Tomáš Petrík
3. Juraj Švec
4. Juraj Beňák
5. Pavol Trebatický
6. Peter Hanzel
Slovnaft, a.s, Bratislava
Slovnaft, a.s, Bratislava
Slovnaft, a.s, Bratislava
Slovnaft, a.s, Bratislava
PPA Energo s.r.o
Swedwood s.r.o, Majcichov

Majster údržby VII, september 2011

1. Pavel Majlát
2. Július Rojček
3. Jan Kysucký
4. Štefan Gladič
5. Peter Haspra
Evonik Fermas s.r.o, Slovenská Lupča
Evonik Fermas s.r.o, Slovenská Lupča
U.S. Steel Košice, s.r.o.
U.S. Steel Košice, s.r.o.
SE Enel, a.s., AE Mochovce

Majster údržby VIII, apríl 2012

1. Ing. Michal Šulc
2. Ing. Milan Hradiský
3. Ladislav Jeso
4. Martin Šebest
Slovnaft, a.s, Bratislava
Slovnaft, a.s, Bratislava
GFT Slovakia s.r.o. Kechnec
GFT Slovakia s.r.o. Kechnec

Majster údržby IX, október 2012

1. Martin Paulíny
2. Ing. Ľubomír Weis
3. Miroslav Galbavý
4. Miroslav Džofko
Nemak Slovakia s.r.o.
Senoble Zvolen
Duslo Šaľa, a.s.
Slomatec s.r.o

Majster údržby X, apríl 2013

1. Pavol Fodor
2. František Forgáč
3. Peter Ivan
Chemstroj s.r.o.
Leaf Slovakia s.r.o.
Leaf Slovakia s.r.o.

Majster údržby XI, máj 2014

1. Karol Sekereš
2. Martin Šlosár
3. Tibor Trnka
4. Martin Paulíny
5. Ján Hricák
Hella Slovakia Signal Lighting, s.r.o.
Hella Slovakia Signal Lighting, s.r.o.
Hella Slovakia Signal Lighting, s.r.o.
Nemak, s.r.o, Žiar n Hronom
Pivovary Topvar, a.s., Veľký Šariš

Majster údržby XII, september 2014

1. Michal Chmelár
2. Michal Molnár
3. Roman Piešťanský
4. Jozef Sobolík
5. Martin Šuňal
6. Stanislav Tuleja
Slovnaft montáže a opravy, a.s., Bratislava
Slovnaft montáže a opravy, a.s., Bratislava
Slovnaft montáže a opravy, a.s., Bratislava
Slovnaft montáže a opravy, a.s., Bratislava
Slovnaft montáže a opravy, a.s., Bratislava
Slovnaft montáže a opravy, a.s., Bratislava

Majster údržby XIII, október 2014

1. Ivan Hazucha
2. Attila Fülle
3. Peter Dilijancz
4. Patrik Meixner
5. Daniel Hornáček
Slovnaft montáže a opravy, a.s., Bratislava
Slovnaft montáže a opravy, a.s., Bratislava
Slovnaft montáže a opravy, a.s., Bratislava
Slovnaft montáže a opravy, a.s., Bratislava
Slovnaft montáže a opravy, a.s., Bratislava

Majster údržby XIV, marec 2015

1. Ing. Tomáš Bakulár
2. Anton Cibulka
3. Anton Gallik
4. Jozef Mikoczy
5. Jozef Ondrek
6. Martin Strážay
7. Ing. Peter Vanek
8. Ing. Matúš Baran
Slovnaft, a.s., Bratislava
Slovnaft, a.s., Bratislava
Slovnaft, a.s., Bratislava
Slovnaft, a.s., Bratislava
Slovnaft, a.s., Bratislava
Slovnaft, a.s., Bratislava
Slovnaft, a.s., Bratislava
Pivovary Topvar, a.s., Veľký Šariš

Majster údržby XV, október 2015

1. Silvester Augustín
2. Martin Kvasňovský
3. Marián Pleva
4. Miloš Majer
5. Radovan Patráš
6. Vladimír Petrovič
Slovnaft, a.s., Bratislava
Slovnaft, a.s., Bratislava
Slovnaft, a.s., Bratislava
Fermas Evonik, s.r.o. Slovenská Ľupča
Fermas Evonik, s.r.o. Slovenská Ľupča
Fermas Evonik, s.r.o. Slovenská Ľupča

Odovzdávanie certifikátov o úspešnom absolvovaní kurzu